Webový analytik a PPC/SEO specialista

Od posledních článků se toho hodně událo, a tak si pojďme trochu ukázat, co je v mém životě zase nového. Poslední takový článek byl Student informatiky (březen 2016), který se řadí na tomto webu mezi nejčtenější. Předtím to byl článek Předčasné opuštění školního systému (červen 2014). Tak pojďme pokračovat v tradici. Po dlouhý době cejtím, že jsem ve správným vlaku a daří se dobře.

Adwords

Co škola?

To vás z předchozích článků zajímá asi nejvíce. No, studium informatiky jsem po roce opustil, stejně jako ta předchozí studia na NF VŠE. Takže už nejsem studentem informatiky přes půl roku. Malinko jsem uvažoval jít studovat marketing do Dánska či na naší soukromou VŠEM. Ale už nějak necítím potřebu se za tím vysokoškolským titulem hnát. Proč? Chytnul jsem celkem dobré joby, které mě baví a můj primární cíl je obnovit podnikání.

Kde pracuješ?

Po roce a půl jsem opustil srdcovou záležitost – práci v Czech-usu, kde jsem byl na pozici IT podpory a Affiliate manažera. Nutno podotknout, že jsem tento job, který mě nastartoval, získal hlavně díky tomu, že jsem měl v životopise rozdělané studium informatiky.

Nastoupil jsem jako Webový analytik pro Jumpshot a jako PPC/SEO specialista pro Infinity Vision.

Jumpshot je technicky práce pro agenturu Student, ale prakticky práce pro Avast. Každopádně kanceláře patří Jumpshotu a já do nich nechodím, protože pracuji z domova. Je to hodně flexibilní job, kdy musím odpracovat 20 hodin týdně, ale když chci tak můžu klidně za týden dát i 80 a k tomu se pak vážou různé bonusy. Co konkrétně dělám je přísně tajné, ale má to hodně společného s webovou analytikou, marketingem a velkými daty.

Do Infinity Vision zatím docházím jen 1 den v týdnu a případně něco dodělávám doma. Orientuji se na PPC v Skliku, v Google Adwords a pomaličku se zajímám i o reklamy na Facebooku. Plus k tomu dělám i trochu do SEO, které mě vždycky hodně bavilo a zajímalo.

Když si najdu čas navíc (toho opravdu teď moc nebylo, když jsem musel opustit Czech-us), tak občas pomůžu i firmě Marketing Makers, kterou vede špičkový online marketér Michal Blažek.

Cestování

Co jsem se rozcestoval v létě po Americe, tak v tom nemůžu přestat a snažím se alespoň jednou za 2 měsíce vypadnout z Česka. O mém cestování píšu na svém webu JsiLepší.cz.

Soukromý život

Po 2,5 letech svobody se zdá, že jsem objevil přítelkyni. Tohle tu asi nebudu rozebírat, ale pokud to vydrží, tak to dramaticky změní můj život.

Taky jsem se konečně přestěhoval do bytu, kde bydlím kompletně sám. Nájmy v Praze jsou vysoké, ale pokud má člověk motivaci, tak se to dá. OK, měl jsem prostě štěstí na levnej nájem.

Politika

Ze Svobodných jsem už 3 roky pryč, ale pořád mají moji podporu. V českým rybníčku není koho jinýho volit. Občas něco politickýho postnu na svůj web NEdaním.cz, ale víc se zatím angažovat nehodlám.

Budoucnost

Kde se vidím od teď za 5 let se stále mění. Nezměnily se však základní cíle žít v zahraničí a podnikat. Dost mě začala lákat Asie (Korea, Japonsko). Ale uvidím, musím hlavně makat v přítomnosti, budovat kapitál a vyhlížet příležitost na nějaký vlastní projekt.

Dotazy

Pokud vás něco konkrétního zajímá, tak se zeptejte přímo v komentářích. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *