Jak si neovlivnit Google Analytics vlastním chováním?

Google analytics se automaticky snaží nezapočítávat do statistik vaše interakce. Ale nemůžete si být 100% jistí. Co když testujete například nějaký UTM tag a na odkaz 5x kliknete z jiného počítače? To vám může statistiky hodně zkreslit. Zkreslit statistiky vám samozřejmě mohou i návštěvy všech vašich zaměstnanců.

Abych se vyhnul zkreslení, tak používám doplněk pro Google Chrome, službu Ghostery, kterou jsem doporučoval i ve článku Tipy na bezpečnost a anonymitu na internetu.

Jak Ghostery nastavit?

Přes Ghostery můžete blokovat spoustu věcí a je jen na vás, co potřebujete.

1. Klikněte na ni pravým tlačíkem a dejte Možnosti.

Ghostery - Možnosti

2. Zvolte záložku Možnosti blokování a tam se podívejte na sekci Webová analytika.

Ghostery - Webová analytika

3. Klepnutím přímo na Webová analytika zablokujete všechny nástroje webové analytiky, které byste mohli svou návštěvou ovlivňovat. Můžete však najít přímo položku Google Analytics a zablokovat pouze tu.

Vaše blokace se projeví na všech webových stránkách, které navštívíte.

Jak blokovat konkrétní prvky na webu?

Pokud chcete blokovat pouze konkrétní prvky webové analytiky, které momentálně používáte, tak stači při návštěvě webu kliknout levým tlačítkem na ikonku ducha v Google Chrome. A tam vám vyjede nabídka, kde si můžete přesně navolit, co má Ghostery blokovat.

Ghostery - Blokace na konkrétní doméně

Pokud chcete blokovat Google Tag Manager, tak ten najdete v sekci Základní.

Jak blokovat analytiku pouze na konkrétním webu?

Stačí při návštěvě webu opět kliknout levým tlačítkem na ikonku Ghostery a kliknout na tlačítko Zakázat. Zakáže se všechno pouze na určitém webu. Naopak pokud máte obecně všechno zakázané, tak tlačítkem Důvěřovat webu tento web povolíte.

Napište do komentářů vaše dotazy a zpětnou vazbu. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *