Recenze: Xiaomi Redmi Note 3

Po 6 měsících s Kingzone padlo rozhodnutí koupit si Xiaomi Redmi Note 3. Za posledních 16 měsíců je to můj třetí telefon a doufám, že mi tentokrát bude sloužit alespoň 2 roky.

Xiaomi Redmi Note 3

Hlavními dvěma důvody k výměně Kingzone N5 byla nedostatečná baterie a adware, který se mi do telefonu dostal. Bylo velice nepříjemné stále zavírat reklamy (nepomohlo ani tovární nastavení) a ještě nepříjemnější bylo věčné sledování baterie. Za pár dní odlétám do USA, a tam budu závislý na internetu a GPS navigaci. Nemůžu si proto dovolit telefon, který má spotřebu 10% baterie během 15 minut.

Značka Xiaomi si mě dávno získala svým povedeným marketingem, že jsem po nich vždy slintal. Hlavním parametrem pro mě tentokrát byla hlavně baterie. Slušné baterie v cenové kategorii 4-6 tisíc korun mají hlavně Lenova a Xiaomi. S Lenovy není spokojeno několik mých kolegů, a tak rozhodování nebylo moc těžké. Jen jsem se rozmýšlel, který typ Xiaomi zvolit.

Už jsem měl objedaný Xiaomi Redmi 3, když jsem se rozmyslel a objednávku stornoval. Xiaomi Redmi Note 3, který jsem zvolil je pouze o tisícovku dražší a na první pohled vypadá jako z vyšší třídy. Design je pro mě dost důležitý a taky už je na čase, abych přešel na 5,5 palcový displej. Zvykl jsem si na něj z 5 palcového v pohodě během 1 dne a ta velikost je sice hraniční, ale skvělá. Po několika dnech už na 5,5 palce nedám dopustit. Velikostně je na tom podobně jako iPhone 6s plus, který bych si koupil, kdybych byl milionář.

Řeknu narovinu, že mě zamrazilo, když jsem četl článek na Mobilmanii s názvem Představujeme Redmi Note 3, aneb zapomeňte na Xiaomi. Ano, je to tak, tento Xiaomi nepodporuje české ani americké LTE frekvence, což je jediná chyba na kráse, kterou jsem na tomto telefonu objevil. V Praze tedy LTE chytím, ale ve zbytku ČR ne. Teď teda budu více cestovat a opravdu doufám, že brzo nezačnu plakat, jak je to bez LTE na nic. Aktualizace: Xiaomi začala prodávat verzi s českým LTE. Můžete jej zakoupit například na xiaomimobile.cz. S LTE je tento telefon téměř dokonalý.

Baterii jsem hned první den dal slušnou nálož. Zapařil jsem si Ingress, kde potřebujete GPS a internet, stejně jako budu potřebovat v USA. Při takovém vytížení mi baterie klesla o 30% během 2 hodin – naprostá pecka! Jsem maximálně spokojený.

Prostředí MIUI je totálně překopaný Android a někomu by to mohlo vadit, ale rychle jsem si na to zvykl a nabízí snad nekonečné možnosti modifikací a stahování všelijakých jiných motivů. Moc se mi nechce rozebírat jednotlivé technické specifikace, které si jednoduše můžete přečíst v popisku produktu. Přikládám však celkem povedenou video recenzi od mobilenet.cz.

Telefon je velice výkonný. Trošku mám obavy o tu 2 GB RAM, jestli to není už přece jenom málo. Nehraji nejnáročnější hry, takže by mě to v práci nikterak omezovat nemělo.

Telefon je opravdu krásný a kompletně z kovu. Což jsem vždycky chtěl, i když ho tentokrát schovávám pod obal, protože minulý telefon jsem hodně rychle potloukl.

Článek kdyžtak doplním o další informace. Ale v poměru cena/výkon je to rozhodně nejlepší volba. Samozřejmě, pokud bydlíte někde na horách a nutně chcete LTE, tak bych se porozhlédl po něčem jiném.

Přečtěte si také recenzi o BlackBerry Z10 z prosince 2014 a recenzi o Kingzone N5 z listopadu 2015.

3 komentáře


 1. // Odpovědět

  Xiaomi redmi 3 je skvělý telefon za příjemnou cenu. Kupoval jsem ho na eshopu http://www.atronic.cz a šlape skvěle, jediná škoda je že LTE nefunguje ve všech městech tak dobře jako v Praze


 2. // Odpovědět

  Xiaomi redmi 3 byl velmi dobrý telefon, zrovna před dvěma měsíci se mi bohužel rozbil a musel jsem přecházet na další. Musel jsem zůstat věrný Xiamo a proto jsem volil Xiaomi Mi Mix 2 a můžu jen konstatovat, že kvalita značky XIAOMI roste každý modelem nahoru.


  1. // Odpovědět

   Já mám teď Xioami Mi A1 a za 5000 kč je to naprostá pecka s čistým Androidem v nejnovější verzi 6.0. V poměru cena/výkon je Xiaomi stále jednička, jsem velmi spokojený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *