Presearch – Soukromý decentralizovaný vyhledávač

Presearch je decentralizovaný vyhledávač zaměřený na ochranu soukromí. Kromě kvalitního anonymního vyhledávání nabízí řadu dalších příležitostí.

Presearch ve zkratce

Presearch je poměrně nový vyhledávač, který se může líbit řadě uživatelů. V první řadě lidem, kteří si potrpí na ochranu soukromí a nechtějí, aby si jejich vyhledávač ukládal, co si kdy vyhledali. Dále se bude líbit lidem, kterým vadí cenzurování či nekalá manipulace s výsledky, kterých se možná dopouští velké technologické společnosti. I kdyby se vám nelíbil po uživatelské stránce, přináší Presearch příležitost v oblasti marketingu či investice do samotného projektu.

  • relevantní, decentralizované a anonymní vyhledávání bez manipulace a cenzury výsledků
  • příležitost pro markeťáky a investory

Presearch a konkurence

Na poli soukromých vyhledávačů figurují i další hráči jako Startpage a DuckDuckGo. Startpage jsem zkoušel několik týdnů, ale nevyhovoval mi po uživatelské stránce a nakonec jsem se stejně vrátil ke Googlu. DuckDuckGo vyhledává poměrně nerelevantně jako třeba Bing od Microsoftu. Přitom relevantní vyhledávání je nejdůležitější funkcí vyhledávače.

Presearch vyhledává relevantně a po uživatelské stránce mi přijde nejlepší. Pokud potřebujete to samé vyhledat třeba na Youtube nebo v jakémkoliv jiném vyhledávači, stačí použít tlačítko v levém sloupci a okamžitě jste přesměrováni na seznam výsledků jinde. Presearch je jediný vyhledávač, který mě, poměrně konzervativního uživatele, přesvědčil, že se dokážu obejít bez Googlu.

Investiční příležitost – Presearch coin (PRE)

Chtěli byste být na počátku toho, když vznikal Google a zainvestovat? Zde je možná příležitost. Upozorňuji, že se nejsem certifikovaný poradce a nejedná se v žádném případě o investiční doporučení. Kdo se nějakou dobu pohybuje v kryptoměnovém světě, tak ví, jak věci chodí. Některé projekty jsou velmi úspěšné a lidé vydělají pohádkové odměny, ale mnohem více projektů skončí a jejich kryptoměny ztratí veškerou hodnotu.

Já osobně aktuálně žádné jiné kryptoměny než Presearch nedržím. Vždycky se mi líbily kryptoměny, které jsou navázány na nějaký projekt například Binance coin nebo Kucoin token. Které lidé aktivně poptávají, aby získali slevu na daných kryptoměnových burzách. Naopak jsem skeptický ke coinům, které mají v logu krásného psa a to je jejich jediná konkurenční výhoda.

Presearch coin má využití pro marketing viz níže. S nárůstem uživatelů by mohla tato síť být stále zajímavější pro marketingové experty, kteří, pokud budou chtít inzerovat, musí nakupovat tuto kryptoměnu a držet ji.

Další poptávka je z pozice těžařů. Pokud chcete těžit Presearch coin, musíte aktuálně nakoupit 2000 Presearch coinů a ty držet. Je možné, že odměny pro těžaře budou v delším období zajímavější, jak bude růst počet uživatelů a čím více lidí se bude chtít zapojit, tím bude dále stoupat poptávka po coinech, aby mohli těžit.

Kromě marketingové a těžařské poptávky, tu vždy bude i poptávka spekulační, která jistě bude vytvářet velkou volatilitu a na to je potřeba být připravený. Aktuálně z velkých burz je Presearch coin zalistovaný pouze na KuCoinu. Je zde tedy potenciál, že až jej zalistují další burzy, jako například Binance, tak do projektu přiteče další poptávka, která cenu může znásobit.

Příležitost podílet se na infrastruktuře a těžit kryptoměnu

Pokud jste se rozhodli nakoupit spekulativně nějaké množství Presearch coinu, pak by stálo za zvážení, jestli se nezapojit i do podpory celé infrastruktury a na daných coinech nezískat další odměny. Kromě odměn je skvělý pocit podílet se přímo na decentralizované infrastruktuře projektu.

Osobně mám aktuálně 5 nodů, kde provoz jedno mě stojí měsíční 6 dolarů. Celkové náklady tedy 30 dolarů měsíčně za cloudové servery. Hodnota vytěžené kryptoměny je při aktuální tržní ceně cca 50 dolarů. Takže jsem aktuálně každý měsíc kolem 20 dolarů v plusu. Kryptoměny však neprodávám, pokud by se cena s rostoucí popularitou projektu zdesetinásobila, pak by to znamenalo, že teď každý měsíc těžím hodnotu ve výši 500 dolarů a měsíčně jsem v plusu 470 dolarů. Takto se na to dívám z dlouhodobého hlediska, a proto mně osobně těžba dává smysl.

Podrobnosti o této příležitosti se dočtete na nodes.presearch.org

Příležitost v oblasti marketingu

Presearch aktuálně nefunguje na principu PPC (pay per click) jako většina vyhledávačů. Na každé klíčové slovo může inzerovat pouze 1 člověk a to ten, který na dané slovo uloží nejvíce kryptoměny Presearch (PRE). Tím není uživatel znechucen velkým množstvím reklamy a jelikož jste jediní inzerující, máte i velkou šanci, že reklama bude efektivně fungovat.

Nejsou zakázány například affiliate linky. Na některé long tailové výrazy se dostanete snadno za 25 dolarů, které uložíte v kryptoměně. Můžete takhle inzerovat třeba měsíc a když inzerci zrušíte, tak vám vaše coiny zůstávají! Reklama je tedy zdarma v případě, že během období, kdy inzerujete, nepoklesne cena kryptoměny.

Inzerování na klíčová slova funguje formou aukce, může vás přehodit někdo s vyšším množstvím kryptoměny a ten následně bude na dané klíčové slovo vidět.

Podrobnosti o příležitosti, jak inzerovat naleznete na keywords.presearch.org

Odměny za vyhledávání

Pokud vyhledáváte zaregistrovaní, pak jako bonus získáváte odměnu v podobně Presearch coinů (PRE) za každé vyhledávání (maximálně 30 vyhledání denně). Aktuálně to vychází, že si samotným vyhledáváním vyděláte kolem 200 dolarů ročně (cca 4 200 Kč) ve formě kryptoměny, kterou lze směnit za reálné peníze.

Registrace a odměna za doporučení

Budu rád, pokud při registraci do vyhledávače použijete můj doporučující odkaz.

I vy můžete projekt dále doporučovat a za každého uživatele, který bude projekt aktivně používat, můžete získat 25 PRE coinů.

Další zdroje

Tvůrci projektu jsou hodně aktivní na sociálních sítích. Každý týden můžete sledovat report zakladatele projektu na youtubovém kanále.

Doporučuji také číst jejich blog na medium.com a statusy na Twitteru.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu.