MANA – Náhrada stravy

Jsem fanoušek alternativního stravování, a proto bych se rád podělil o zkušenosti s produktem MANA.

Mana - Náhrada stravy

Co je Mana?

Pokud Manu neznáte, tak se jedná o první produkt na českém trhu, který garantuje, že jím můžete kompletně nahradit pestrou stravu.

Výhody

Především odpadá psychická nerozhodnost, co budu jíst, abych jedl správně. Dále šetřím čas, Mana je připravená za minutku a DPD vám jí zdarma doveze až domů. Je cenově dostupná, 182 kč dám někdy za oběd s pitím a dýškem v restauraci, díky Maně mám za to jídlo na celý den.

Bonusy

Jako bonus je veganská. Já vegan nejsem hlavně z pohodlnosti. Díky Maně se k tomuto morálnějšímu způsobu života přiblížím. Další bonus je, že je dokonce raw, tedy není tepelně upravovaná, tuším nějak do 40 stupňů Celsia.

Nevýhody

Jako hlavní nevýhodou se jeví sociální složka. V práci jdou všichni na oběd do restaurace a vy zůstáváte a popíjíte svůj drink. Je to taky jeden z důvodů, proč na Maně nejsem 100%. Další nevýhoda je stále stejná chuť. Mana chutná velmi dobře, ale kdybyste denně jedli stále to stejné jídlo, tak by se vám možná zprotivilo. Manu lze samozřejmě různě dochucovat, ale tím už narušujete její kalorickou hodnotu.

Alternativy Many

MANA je jediněčná v tom, že se nebojí garantovat plnou náhradu stravy. Existují ještě výrobky Nutberg a AnaPur, které také dokáží plnohodnotně nahradit stravu, avšak obě firmy to raději nedoporučují. Chtějí se tak vyhnout zodpovědnosti?

Na Nutbergu je dobré, že je bezlepkový a neobsahuje sóju. Jeho nejlevnější denní dávka vás vyjde na 224 kč, což je o trochu více, Manu pořídíte za 182 kč na den.

Na AnaPuru se mi zase líbí, že je zelený a obsahuje nějaké ty kopřivy. Jeho nejlevnější varianta vyjde na 220 kč za den.

Hodocení Many

Pevně doufám, že se bude Mana dále vyvíjet směrem k bezlepkovosti a snad i přestane obsahovat sóju, která je alergenem a její vliv na tělo člověka je diskutabilní.

Manu hodnotím 9/10, a pokud bude mít tento článek úspěch, pak mohu napsat nějaké dlouhodobější zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *