Konec Jumpshotu

Ještě ve středu 29. ledna večer jsme neměli ani tušení, že se ráno probudíme po lehké kocovině z firemního večírku a dozvíme se novinku, že firma Jumpshot se ze dne na den ruší.

V Jumpshotu jsem pracoval první rok jako externí junior datový analytik a následně dva roky jako interní seniorní analytik.

Kauza

Co se týká kauzy, tak mě nejvíce zaujal článek Avast’s Shutdown of Jumpshot Will Harm the Web and the World od Randa Fishkina, zakladetele SparkToro a Moz.

Jsem přesvědčen o tom, že Jumpshot nedělal nic špatného. Anonymizovaná a agregovaná data o chování lidí jsou velmi užitečná pro tržní ekonomiku, pokud jej uživatelé poskytují dobrovolně. Více kontroverznější a méně etické mi přijde například to, co jak sleduje zákazníky společnost O2, kde vás bez vašeho vědomí šmírují v prodejnách a vedou si o vás přímo složku.

Tento článek, ale nepíši proto, abych se vyjadřoval k tomu, proč je Jumpshot zavřený, vím toho stejně jako každý, kdo otevře noviny.

Poděkování

Musím poděkovat za skvělou pracovní zkušenost, za unikátní pracovní prostředí, za přátelský tým plný skvělých lidí a v neposlední řadě i za naše manažery a teamleadery, kteří se nám věnovali téměř individuálně.

Nerad bych, aby poděkování vyznělo jako fráze. Kdybych si měl vysnít ideální tým, ideální pracovní náplň, ideální firemní kulturu, ideální pracovní benefity, tak mě příliš nenapadá, co by potřeboval Jumpshot v těchto ohledech zlepšit.

Na práci v Jumpshotu budu s pozitivními myšlenkami vzpomínat celý život.

Pokud vaše firma hledá zaměstnance, pak se právě uvolnilo asi 150 odborníků v oblasti IT. Určitě budou rádi, pokud je oslovíte na Linkedinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *