Cestování – nejlepší životní investice

Dostala se mi do ruky zajímavá kniha Cestování – nejlepší životní investice od mého kolegy Lukáše Kerharta. Většinou knihy nedočtu, ale tato se četla jedním dechem a byla sfouknutá za 2 večery.

Cestování - Nejlepší životní investice - Lukáš Kerhart

Kniha je určena primárně pro středoškoláky, kteří nevědí, co dál se svým životem. Ačkoliv jsem o pár let starší, tak tato knížka byla zásah do černého. V nedávném článku o divergenci jsem se s Vámi podělil o to, že se stále hledám a nemůžu najít svou životní náplň – smysl života.

Podobný problém má spousta mladých lidí a tato kniha je určena přesně nám. Četl jsem desítky motivačních knih od amerických velikánů a vůči české tvorbě jsem obecně skeptický, kdybych Lukáše neznal osobně asi bych o knihu ani nezavadil. Výjimkou budiž Ivo Toman a blogující špičky z oblasti online podnikání.

Tato kniha je narozdíl od jiných velice aktuální. Je plná příběhů úspěšných mladých Čechů, jejichž sny se splnily teprve nedávno. Proto dává silnější motivaci než knihy od Dala Carnegieho, který žil v první polovině 20. století.


Lukášovu knihu doporučuji všem, kteří chtějí se svým životem dělat něco jinak a váhají vycestovat do zahraničí.

Za 16 dní odjíždím na léto do Ameriky a to je přesně to, po čem moje srdce touží. Smysl života se hledá nejlépe daleko za hranicemi. Stále je totiž můj zážitek z Anglie před 2 lety ta nejcennější zkušenost, kterou jsem zažil. A to je velice smutné. Měl bych cenné zkušenosti sbírat dnes a denně, dokud jsem mladý. (!)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *